SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 6376051
nr 637 6051
Bägare
Silver, Graverad, invändigt förgylld, höjd: 23
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 26 april 2010
kl 18:34:24
11/4 08:50:01
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver